Kategorie: Novinky a akce

Prohlášení synodní rady ČCE k druhému kolu prezidentských voleb

Výzva Synodní rady Českobratrské církve evangelické k účasti v druhém kole prezidentských voleb 2018

Citujeme z výzvy Synodní rady, nejvyššího šestičlenného správního orgánu Českobratrské církve evangelické, ze dne 19. 1. 2018:

"Čeká nás druhé kolo prezidentských voleb. Tento okamžik považujeme za důležitý pro směřování naší země. Proto vyzýváme každého, aby se voleb zúčastnil.

Chceme prezidenta, který usiluje o slušnost a spravedlnost, zastává demokratické hodnoty a záleží mu na důstojnosti a hodnotě každého člověka. Přejeme si, aby naše země byla i v dalších letech součástí západního světa a měla své místo v evropské i světové politice.

Ve druhém kole prezidentských voleb proto dáme hlas Jiřímu Drahošovi. Využijte i vy svého práva volit svobodně a zodpovědně."

Pod výzvou jsou podepsání všichni členové Synodní rady.

Oficiální zpráva na webu ČCE

Výzva ve formátu PDF